Odszkodowanie z kancelarią czy firmą odszkodowawczą?

Starając się o odszkodowanie, poszkodowany staje przed wyborem, czy skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, czy może powierzyć sprawę firmie odszkodowawczej. Z pewnością zdecydowanie się na usługi jednej z tych dwóch instytucji okazuje się konieczne, gdy nie znamy dokładnie przepisów i procedur.

Uzyskanie odszkodowania z pomocą kancelarii prawnej

Kancelaria prawna to najlepszy wybór w przypadku ubiegania się o odszkodowanie. Odpowiednie kwalifikacje prawników i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw umożliwiają nie tylko zaoferowanie szerokiego zakresu pomocy, ale także pozwalają na dochodzenie praw poszkodowanego przed sądem. Pracownicy pomagają swoim klientom na każdym etapie procesu uzyskiwania należnego odszkodowania – od przygotowania pozwu, aż po reprezentację w trakcie rozpraw.

Zakres pomocy firm odszkodowawczych

Liczba firm odszkodowawczych dostępnych na rynku rośnie z roku na rok. Tego typu przedsiębiorstwa specjalizują się w uzyskiwaniu różnych form odszkodowania, a za sam proces jest najczęściej odpowiedzialne szerokie grono pracowników. W takich sytuacjach poszkodowany może mieć problem z uzyskaniem ważnych informacji od jednej osoby. Jednak tego typu firmy mają również swoje zalety. Najważniejszą z nich jest szeroka oferta świadczonych usług. W wielu przypadkach pomagają one w otrzymaniu odszkodowania rolnego, za wypadek przy pracy i wielu innych.

odszkodowanie

Kancelaria prawna a firma odszkodowawcza – najważniejsze różnice

Pierwszą i najważniejszą różnicą pomiędzy kancelarią prawną a firmą odszkodowawczą jest wykształcenie pracowników.
W przypadku pierwszej instytucji prawnicy spędzili wiele lat na analizowaniu i nauce przepisów. Ich kompetencje są również potwierdzone uzyskaniem właściwego tytułu. Z kolei założenie firmy odszkodowawczej nie wymaga od właścicieli ukończenia żadnych studiów, a tym samym klienci nie mogą być do końca pewni, czy osoba zajmująca się ich sprawą ma odpowiednie umiejętności.

Nie bez znaczenia jest również cena świadczonych usług. Uzyskanie odszkodowania z pomocą firmy może okazać się finalnie droższe, niż obiecywano na samym początku. Wiele osób może stwierdzić, że opłata w wysokości określonego procentu od uzyskanej kwoty to dobre rozwiązanie. Jednak bardzo często stawka ta oscyluje w granicach dochodzących nawet do ⅓ kwoty netto odszkodowania. Do tego należy również doliczyć podatek VAT.

Ostatnią wartą uwagi różnicą jest kwestia reprezentacji klienta w procesach sądowych. Zapewniają to wyłącznie kancelarie prawne. W przypadku firm odszkodowawczych ich pracownicy nie mają odpowiednich kwalifikacji. Tym samym, w sytuacji, gdy sprawa zostanie skierowana do sądu, poszkodowany jest zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem pełnomocnika.

Kancelaria prawna w Gdyni – odszkodowanie na wyciągnięcie ręki

Wybór kancelarii prawnej w przypadku ubiegania się o odszkodowanie wydaje się być oczywistym. Zespół doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników pomoże Państwu w uzyskaniu należnej kwoty, zapewniając profesjonalne wsparcie na każdym etapie procesu. Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Prawną Mohylak w Gdyni i Wejherowie!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc​