Rozwód z prawnikiem czy bez? Czy skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego?

Rozwód. Różne powody.

Pomijając marginalne przypadki, z reguły nikt nie wchodzi w związek małżeński z intencją rychłego rozwodu. Małżeństwa zawierana są z bardzo różnych powodów, ale najczęściej są wyrazem chęci trwania razem w szczególnej i bliskiej relacji. Niestety życie pisze bardzo różne scenariusze. Pojawiają się okoliczności, których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Nie każde małżeństwo wytrzyma próbę czasu, nie każdy jest w stanie podołać trudom życia razem. Czasami pomimo wielu starań małżeństwo ulega rozpadowi. Bywa, że jedno z małżonków dopuszcza się czynów, które przekreślają szanse na dalsze wspólne życie.

Rozwód, a kwestie prawne

Jakie nie byłyby powody to decyzja o rozwodzie jest trudnym momentem. Pomijając sferę emocjonalną i aspekt czysto ludzki to należy pamiętać, że akt zawarcia małżeństwa jest aktem prawnym. Małżeństwo w prawie polskim stanowi swoistą dwustronną czynność prawną, swego rodzaju umowę. W związku z tym podlega określonym regulacjom prawnym. Bez względu na to kto z małżonków podejmuje decyzję o rozwodzie to rozwód niesie za sobą szereg konsekwencji prawnych. Decyzja o rozwodzie wymaga uregulowania spraw przed sądem.

Pomoc dobrego i sprawdzonego adwokata i radcy prawnego może okazać się niezbędna. Doświadczony prawnik pomoże uzyskać porozumienie w kwestii alimentów, ustalenia władzy rodzicielskiej nad dziećmi oraz  w kwestii podziału zgromadzonego przez okres trwania małżeństwa majątku. Działający w imieniu strony, radca prawny bądź adwokat bez emocji pomoże wypracować korzystne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć wyczerpującego procesu sądowego.

Więcej na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

W przypadku pytań dotyczących pomocy prawnej w sprawach rozwodowych zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią prawną w Gdyni i Wejherowie.

Spis treści

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc​