Rozwody, alimenty, podział majątku. Gdynia i Wejherowo.

Rozwody

Kancelarii Prawnej Mohylak Adwokaci I radcy Prawni s.c.

Pozwy rozwodowe | Alimenty | Podział majątku | Władza rodzicielska

Jak możemy pomóc?

Jako prawnicy z wieloletnim doświadczeniem specjalizujemy się w prawie rodzinnym, w tym reprezentowaniu Klientów przed sądem w sprawach rozwodowych. Gdy rozwód jest przesądzony, przyda się pomoc specjalisty. Zaangażowany i kompetentny adwokat od rozwodów to sposób, aby uniknąć wieloletnich procesów i tym samym rozpocząć nowy etap życia. Biura naszej firmy, Kancelarii Prawnej Mohylak Adwokaci i Radcy Prawni s.c. znajdują się w Gdyni i Wejherowie – pomagamy w prowadzeniu procesu i uzyskaniu rozwodu Klientom z Trójmiasta i okolic.

W czym Państwu pomożemy?

Doświadczony radca prawny lub adwokat doskonale wie, że sprawy rozwodowe nie są proste. Bywa, że małżonkowie nie potrafią się ze sobą porozumieć. Problem jest tym poważniejszy, jeśli z małżeństwa pochodzą dzieci. Wówczas w wyroku orzekającym rozwód obowiązkowo uregulowane muszą być: alimenty, władza rodzicielska, kontakty i miejsce pobytu dziecka. Wówczas pomoc profesjonalnego prawnika jest nieoceniona. Obok zadbania o kwestie formalne adwokat rozwodowy spojrzy na sprawę z dystansem, bez emocji i pomoże w wypracowaniu kompromisu oraz sformułowaniu roszczeń.

Kancelaria Prawna Mohylak Adwokaci i Radcy Prawni s.c w Gdyni i Wejherowie proponuje kompleksową obsługę prawną. Nasi adwokaci rozwodowi prowadzą konsultacje i reprezentują Klientów przed sądem. Wyjaśniamy, z czym wiąże się orzeczenie rozwodu, przedstawiamy możliwości, gdy mowa o opiece nad dziećmi i alimentach oraz doradzamy w kwestiach związanych z podziałem majątku.

Powierzając nam prowadzenie sprawy rozwodowej, otrzymują Państwo:

 • reprezentację podczas negocjacji prowadzonych z prawnikiem strony przeciwnej – to sposób, aby wypracować rozwiązania korzystne dla obu stron i uniknąć sprzeczek na sali sądowej,
 • profesjonalne przygotowanie pozwu i pozostałych dokumentów – zgromadzenie i uporządkowanie dokumentów jest niezbędne, aby udowadniać swoje racje przed sądem,
 • reprezentację przed sądem – będziemy na każdej rozprawie, służąc zarówno wiedzą merytoryczną, jak i dobrą radą.

Czy wiedzą Państwo, że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie? Dzieje się tak wówczas, gdy małżonkowie są zgodni w kluczowych kwestiach – wspólnie oświadczają o trwałym i zupełnym rozkładzie pożycia małżeńskiego oraz wypracowali rozwiązanie dotyczące alimentów i opieki nad dziećmi. Jeżeli zależy Państwu, aby w Waszym imieniu negocjacje prowadził doświadczony adwokat od rozwodów, zapraszamy – chętnie pomożemy.

Prowadzimy sprawy rozwodowe. Reprezentujemy Klientów w sądzie.

Zapraszamy do kancelarii w Gdyni i Wejherowie

Rozwód – o czym pamiętać?

 • W zależności od wniosków złożonych przez strony (lub ich pełnomocników) i materiału dowodowego, sąd może orzec o rozwodzie:
  z winy obojga małżonków,
 • z winy wyłącznie jednego z małżonków,
 • bez orzekania o winie małżonków.

Zdarza się też, że sąd nie może orzec o rozwodzie. Taka sytuacja ma miejsce w sytuacji, gdy nie doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego oraz gdy w wyniku rozwodu ucierpiałoby dobro małoletnich dzieci.
Prawnicy z Kancelarii Prawnej Mohylak Adwokaci i Radcy Prawni w Wejherowie i Gdyni tłumaczą zawiłości spraw rozwodowych i reprezentują interesy Klienta przed sądem.

 

Z czym wiąże się rozwód?

Decyzja o rozwodzie pociąga za sobą szereg konsekwencji. Małżonkowie powinni porozumieć się w następujących kwestiach:

 • alimentów – najczęściej na dzieci, ale dobry prawnik jest w stanie ocenić, czy również małżonek niewinny może żądać takiego świadczenia dla siebie.
 • władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi,
 • miejscu pobytu dzieci oraz sposobie kontaktów z dziećmi,
 • oraz w niektórych sytuacjach, podziału zgromadzonego przez okres trwania małżeństwa majątku,
  Z doświadczenia zawodowego wiemy, że nie wszystkie rozwodzące się pary potrafią się porozumieć. Z tego względu również służymy pomocą merytoryczną.
Dlaczego warto nam zaufać?

Radca prawny lub adwokat – niezależnie od tego, który specjalista z naszej Kancelarii poprowadzi Twoją sprawę, będzie miał merytoryczną wiedzę i doświadczenie. Doskonale wiemy, że sprawy rozwodowe nie należą do łatwych – towarzyszą im duże emocje. Zapewniamy indywidualne podejście i pomoc na każdym etapie. Skorzystanie z pomocy prawnika to dobre rozwiązanie. Gdy specjaliści zajmą się formalnościami, Klient może skoncentrować się na uporządkowaniu i ułożeniu swojego życia prywatnego.

Prawnicy z Kancelarii Prawnej Mohylak Adwokaci i Radcy Prawni działającej na terenie Gdyni i Wejherowa pomagają przejść Klientom przez rozwód, służąc pomocą podczas całego procesu.

Zapraszamy do kontaktu celem ustalenia dogodnego terminu spotkania.

Rozwód, alimenty, podział majątku.

Skorzystaj z profesjonalnej i skutecznej pomocy prawnej!