Czym jest odszkodowanie? Jak uzyskać? Do kogo zgłosić się o pomoc?

Do kogo zwrócić się o pomoc, aby uzyskać odszkodowanie?

Nieszczęśliwy wypadek to wystarczająco duży stres dla każdego z nas, a związane z tym uzyskiwanie odszkodowań dostarcza nam dodatkowych nerwów. Dzięki temu artykułowi dowiesz się do kogo powinieneś się zwrócić, aby uzyskać należną rekompensatę.

Czym jest odszkodowanie?

Odszkodowanie to świadczenie pieniężne należne osobie poszkodowanej. Jest wypłacane w związku ze szkodą, którą wyrządziła lub za którą jest odpowiedzialna osoba fizyczna lub inny podmiot prawa cywilnego, np. osoba prawna.

Do kogo zgłosić się o pomoc?

Sposobów na efektywne uzyskiwanie odszkodowań jest kilka. Można zająć się tym samemu, zlecić to firmie ubezpieczeniowej lub skorzystać z usług kancelarii prawnej. Aby ułatwić ten wybór, poniżej pokrótce omawiamy każde z rozwiązań.

Dochodzenie zadośćuczynienia na własną rękę nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie posiadamy podstawowej wiedzy na temat praw, które nam przysługują. Nieodpowiednia dokumentacja czy pominięcie kluczowych roszczeń działa na naszą niekorzyść, dlatego w kwestii uzyskania odszkodowania warto zaufać profesjonalistom.

W przypadku obecnych na rynku firm ubezpieczeniowych należy zdawać sobie sprawę, że pobierają one dość wysokie prowizję. Agenci takich placówek czasem specjalnie pojawiają się w szpitalu, aby wykorzystać stan poszkodowanego i namówić go na rozwiązanie, na którym może wiele stracić. Takie praktyki są nieetyczne i dowodzą, że prowizja ma większą wartość niż życie, zdrowie i uczciwa rekompensata.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usług kancelarii prawnej. Oferują one profesjonalną pomoc specjalistów, a do spraw podchodzą indywidualnie. Ponadto istnieje wiele możliwości ustalenia wysokości prowizji, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Zapraszamy do naszych kancelarii w Gdyni i kancelarii w Wejherowie.

Ile może wynieść odszkodowanie?

Nie ma reguły w określaniu wysokości odszkodowania, ponieważ jego wartość zależy w dużym stopniu od rodzaju sprawy. Może ona zakończyć się na etapie ugody z ubezpieczycielem lub doczekać finału na sali sądowej. Według raportu opracowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w postępowaniu przedsądowym kwota, którą możemy uzyskać, potrafi być cztery razy niższa niż ta wywalczona w sądzie.

Powszechnie wiadomo, że uzyskiwanie odszkodowań potrafi być procesem czasochłonnym. Aby otrzymać satysfakcjonującą nas rekompensatę warto uzbroić się w cierpliwość, dokładnie przeanalizować nasze oczekiwania, a także zaufać profesjonalistom. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego adwokata lub radcy prawnego. Jednym z przedmiotów działalności naszej Kancelarii jest skuteczne dochodzenie odszkodowań oraz uzyskiwanie zadośćuczynień.

Zespół Kancelarii

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc​